SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 11209091
nr 1120 9091
Matskedar
5 st, 1800-tal, silver
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 31 juli 2017
kl 18:14:45
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver